Roovliigendid haiget

Hobuse vanust näeb hammastest. Pühadeks tehti maal ikka liha, värsket 'tapeti loom'.

Kaevu kaas. Kuidas vakk, nõnda kaas. Külm tõmbas jõele, lahele, veele, lompidele kaane peale. Ajakirja, albumi, brošüüri, vihiku kaaned.

Paksude kaantega raamat. Roheliste kaantega kaustik. Pehmete, roovliigendid haiget kaantega märkmik. Raamat oli lagunenud, ilma kaanteta. Raamat on kaanest kaaneni 'algusest lõpuni' läbi loetud. Selle raamatu kaante vahele 'sellesse raamatusse' on koondatud poetessi viimaste aastate looming.

Dokumentide kaaned. Kiirköitja kujutab endast papist kaasi paberilehtede kinnitamiseks. Püssi kaba. Oherdi kaba 'oherdipea laiem osa, mis puurimisel vastu rinda surutakse'. Piibu, lusika kaba 'kaha'. Poiss laskis kadaga linde. Kae imet! Kae hullu! Kae nalja! Kae, kuidas sajab! Ets a kae, kui suur poiss juba! Kae, naabrimees ka külla tulnud!

Kae, missugune ilus lauluhääl! Kae, kae! Kae kui pirtsakas, kui ninatark! Kae sindrit, või valetama. Kae mul asjameest! Kae nüüd asja, mida vaadata. Kae, kus tuli tark õpetama! Kaed eemaldama, opereerima. Kae kasvas silmale. Paremal silmal on kae peal. Roheline kae 'glaukoom'.

Kas meie kah peame minema? Ants oli kah kodus. Sa ju ise suitsetad kah! Oli parajasti lõunaaeg ja meid kutsuti kah lauda. Eidel on lehm ja kolm lammast kah. Ära kõike endale võta, jäta mulle kah!

Sind puudutab see asi kah. Teeme seal veidi tööd ja suvitame kah. Lõikas küüne lihani maha. Sel mehel on liha roovliigendid haiget peal. Mehel on konti ja liha.

Paks, täies lihas perenaine. Ta on nii kõhnaks jäänud, et liha pole enam ollagi. Küll ta kosub, kasvatab jälle liha luude peale. Mees teeb palehigis tööd, ei anna oma lihale hõlpu. Ta on ikka venimus ja laisa lihaga mees.

Noorel inimesel on liha lusti täis. Päevitaja päevitaja kõrval, on plaaž paljast liha täis. Öeldakse, et inimese elu on üürike, liha on kui lilleke. Vaim on valmis, aga liha on nõder. Hästi tumepunase lihaga söögipeet. Kõrvitsal pahkluu jala liigeste turse kollane liha.

Jahuka lihaga viirpuumarjad. Kõva lihaga tomat. Seenejala liha on harilikult vintskem kui seenekübara oma. Punase lihaga lepad. Kondid olid täiesti lihatuks näritud. Sõitsin kraavi, aga õnneks jäid kõik luud ja liikmed terveks.

Küsimused müüjale

Hea on pärast pikka bussisõitu liikmeid sirutada. Hirmust lõid liikmed nõrgaks, ei kuulanud sõna. Liikmed jäävad istumisest kangeks, surevad ära. Olen nii väsinud, et ei jaksa ühtegi liiget liigutada. Tundis oma liikmetes rammetust, roidumust, jõudu. Põlvede liikmed on valusad, tursunud. Väikese sõrme liige ei anna hästi painduma.

Hulkliikme, progressiooni, korrutise liige. Koondlause korduvad roovliigendid haiget. Liigituse tulemusena saadud mõisteid nimetatakse liigituse liikmeiks. Seltsi, ühingu, partei, ühistu liige. Komitee, komisjoni, juhatuse, parlamendi liikmed. Uute liikmete vastuvõtmine.

Astus, võeti vastu erakonna liikmeks. Kas ta on koguduse liige? Perekonna, suguvõsa liikmed. Soome on ÜRO liige. Lühikesed, lamedad, pikad luud. Lihased kinnituvad luude külge kõõluste vahendusel.

Inimese, imetajate, kalade, lindude luud. Vanainimese luud on haprad, võivad kergesti murduda. Luu on kokku kasvanud. Haav ulatub luuni. Tal on reuma kallal, kõik luud ja liikmed valutavad. Jäi sõjas kaduma, kes teab, kus tema luud ja kondid puhkavad, pleegivad. Küll luu liha kasvatab. Muistne inimene valmistas luust tarbeesemeid, ehteid. Luust nikerdatud kuju.

Resident Evil 4: Ultimate HD Edition ülevaade

Külm tuul puhub lihast ja luust läbi, läbi liha ja luu. Linaleovesi peab olema sobiva temperatuuriga, et võtaks parajasti luud lahti, seejuures kiudu määndamata. Puid roovliigendid haiget. Pliidipuud lõhu peenemad. Palk lõhuti kiilude abil lõhandikeks. Kaevu ümbert tuli kangiga jääd lõhkuda.

Kive, müüri lõhkuma. Linnupesi ei tohi lõhkuda. Kui tülli lähevad, siis lõhuvad mööblit ja toidunõusid. Poiss lõhkus talve jooksul kahed suusad. Ei hakka ma rallisõiduga oma autot lõhkuma. Tuul lõhub katust. Kivine põld lõhub masinaid. Metsatöö lõhub jalatseid ja rõivaid. Puujuured olid lõhkunud kõnnitee asfaltkatte auklikuks.

Lõhun ukse maha! Ole ettevaatlik, lõhud veel vaasi ära! Rattarööbastest lõhutud muru. Tööst veriseks lõhutud käed. Päeva lõhud, aasta parandad.

Perekonda lõhkuma. Ebaedu lõhub eneseusaldust. Selline elu lõhub närve.

Logi sisse

Veduriviled lõhkusid öist vaikust. Tervikut, stiilipuhtust lõhkuv detail. Kargab kallale, lõhub teise läbi, lõhub teisel kere kuumaks.

Lõhub piitsaga hobust. Kange vihtleja, lõhub, nii et vihalehed lendavad. Rabeleb, lõhub käte ja jalgadega. Laps lõhub teki pealt ära. Hani lõhub tiibadega, tahab lendu tõusta. Lehm ei lase lüpsta, lõhub jalaga. Lõhub sääski peletades sabaga. Hobune lõhub tagant üles. Lõhub ukse, värava taga, nõuab sisselaskmist. Härra, sõidule jääte hiljaks! Süda lõhub ja pea on uimane. Külmavärinad käivad ja pulss lõhub.

Meelekohtades lõhub nagu haamriga. Hobune kardab autot, võib lõhkuma hakata. Täkk läks, pistis, pani lõhkuma. Lõhub tööd teha, töötada. Suvel lõhkusin niita, kraavi kaevata. Lõhub tantsida, tantsu.

Koer lõhub haukuda. Orkester lõhub mängida. Lõhub, paugub köhida. Lõhuvad kaarte mängida. Pea lõhub valutada. Vanainimese kondid lõhuvad kurja ilmaga valutada.

Teiseks, teistsuguseks, paremaks, halvemaks, endiseks muutma. Osa soid muudeti kultuurmaaks. Kuuldud uudis muutis mehed tõsiseks. Tuleb osata elu sisukamaks, rikkamaks muuta.

Sajud muutsid teed põhjatuks, läbipääsmatuks. See muudab asja, loo veelgi segasemaks. Eeskirju, määrusi on pisut muudetud. Raske on muuta oma seisukohti, suhtumist, veendumusi, tõekspidamisi, vaateid, arvamust. Muudab ilmet, tooni. Ta ei suuda oma käitumist, eluviisi muuta. Mis siis teha, kui ta meelt ei muuda?

Laev muudab suunda, kurssi. Jõed võivad oma sängi muuta. Habe ja vuntsid muutsid ta näo tundmatuseni. Ega see ei muuda roovliigendid haiget. Autori kirjaviis on jäetud muutmata. Kõik jääb vanaviisi, midagi ei saa enam muuta. Pilved muudavad kuju. Kameeleon muudab värvi.

Ma pole aastaid töökohta muutnud. Ta olevat nime muutnud. Kondid valutavad, ilm vist muudab. Trepp, redel, voodi, kiik tool, põrand nagiseb. Põrandalauad, trepiastmed, redelipulgad nagisevad roovliigendid haiget, jala all. Kiik nagiseb ja kääksub. Purjed paisuvad, mast nagiseb.

Auto vedrud nagisevad. Värav, uks avaneb ja sulgub nagisedes. Aerud, tullid nagisevad sõudmisel. Puude oksad nagisevad tuules üksteise vastu hõõrdudes. Sadul nagiseb ja rudiseb istumise all. Ringutab nii, et kondid nagisevad.

Tuliuus nagisev ja krudisev nahkkuub, portfell. Vajutab purkidele kaaned naksuga peale.

Andmebaasis olevate tekstide vaatamine

Väike naks ja porgand on väljas. Vajutab truki naksuga kinni. Lüliti teeb nupule vajutamisel naksu. Öises roovliigendid haiget on iga naks ja krõps kuulda. Võtab näpitsad, pigistab traadi naksuga pooleks. Tasase naksuga keerati uks seestpoolt kinni. Kondid teevad naksu, kui käsi liigutad. Võttis, tõmbas, lõikas naksu siit, teise sealt. Vana puutrepp, redel, põrandalaud naksub jalge all.

Värv polnud põrandal veel täiesti kuivanud, naksus kingataldade all. Kingatallad naksuvad pehmel asfaldil. Sõuab nii, et aerud, tullid naksuvad. Mastid naksuvad tuules, aiateibad pakases. Ringutab nii, et kondid naksuvad. Närib nii, et lõualuud, lõuapärad naksuvad. Selles iteratsioonis ei valitud liikmeid nii hoolikalt kui eelmist jõugu, koosnedes vähestest sobimatutest ja psühhopaatidest, sealhulgas Lester Gillisest, tuntud ka kui "Baby Face Nelson".

Dillinger tegi koostööd ka oma reformatooriumist pärit sõbra Homer Van Meteriga. Uus jõuk kolis ümber Minnesota osariigi St. Pauli piirkonda. Märtsikuu jooksul käis Dillingeri jõuk kuritegevuses, röövides mitut panka. Ometi oli õiguskaitseorganisatsioonidel grupi jälgedes jätkuvalt palav, sest Dillinger ja Frechette pääsesid Minnesotas St. Paulis kortermajas viibides FBI-st napilt. Kuna Frechette võeti pärast Chicagosse naasmist vahi alla, olid Dillinger ja mõned tema mehed sunnitud avanema Wisconsini peidupaika, mida kutsuti Väikeseks Roovliigendid haiget.

Varsti pärast nende saabumist tunnustas öömaja omanik Emil Wanatka oma uue külalise kuulsaks Dillingeriks. Dillinger kinnitas Wanatkale, et probleeme pole. Kuna aga jõugu teised liikmed panid Wanatkat kartma oma pere turvalisuse pärast, kirjutas ta USA advokaadile George Fisherile kirja, milles paljastas oma külaliste identiteedi.

Wanatka naine Nan veenis Dillingerit laskma ta vennapoja sünnipäevale minna. Ta suutis neid jälgivast Baby Face Nelsonist mööda hiilida ja kirja postitada. Umbes kahe miili kaugusel kuurordist kustutasid nad autolambid ja rändasid jalgsi metsa. Agente rünnati öömajale lähenemisel püssipauguga ja Nelson võttis pantvangid eraldi asukohas. Lõppkokkuvõttes tegid jõugu liikmed taas põgenemise. Lähivõitlusel tapeti FBI agent ja tsiviilisik, haavata sai täiendavaid mehi.

Tema tuntuse tõttu oli elu muutunud üha raskemaks. Dillingeri sünnipäeval oli FBI tembeldanud talle Ameerika esimese "Avaliku vaenlase nr 1" ja pannud talle pähe 10 dollari suuruse preemia. Tuvastamise vältimiseks oli Dillinger koos Van Meteriga maikuus läbi teinud toore näotõusu, mis oli seotud mobiiliga seotud Jimmy Probasco elukohas.

Dillinger veetis järgmise kuu Probasco Chicago kodus, paranedes operatsioonist ja kasutades varjunime Jimmy Lawrence - pisivargi tegelikku nime, kes oli kunagi ka Frechette'iga käinud. Temaga olid kaasas Van Meter, Nelson ja veel üks tuvastamata isik. Veidi enne keskpäeva jõudis jõuk Indiana osariigis South Bendis asuvale Kaupmehe keskpangale. Sellest tuleneva roovliigendid haiget käigus politseinik Howard Wagner tulistati ja tapeti. Püstoliga vehkinud poeomanik lasi pangast välja tulles Nelsoni maha, kuid seljas olnud kuulivest päästis ta.

Tsiviilisikud said koos Van Meteriga haavata järjekordses kohutavalt vägivaldses vahetuses. Meeskonna varastatud vahendid olid kokku umbes 30 dollarit. Mõne loo järgi on nende suhe mitu aastat tagasi. Teised ütlevad, et kohtusid Sage sündis Rumeenias ja kolis koos abikaasaga Ameerikasse, asudes elama Indiana osariiki Ida-Chicagosse.

Kiired faktid

Varsti pärast poja sündi lõppes tema abielu ja ta toetas end maffia "Big Bill" Subotichi prostituudina. Hiljem, pärast tema surma, võttis ta ettevõtte üle ja töötas prouana, avades täiendavaid bordelle.

Mõnda aega uuris ta immigratsiooni- ja naturalisatsiooniteenistust ning seisis silmitsi küüditamisega. Mingil hetkel oli ta olnud seotud ühe linna detektiiviga, Martin Zarkovichiga, kas sõbrana või armastuse huvides. Purvis ja Sage kohtusid Kuna Sage oli informaator, pani Purvis kokku FBI agentide meeskonna ja palkas relvi politseist väljaspool piirkonda, kuna ta tundis, et Chicago võimud on ohus olnud ja neid ei saa usaldada.

Lõppmomendid ja surm Pühapäeval, Purvis otsustas eluloo ise välja mängida. Kõik politseinike ringis olijad on ohus. Nende kogu maailm on lambi peal. Aga mitte Frank. Anesteesia artroos olaliigese võtab ta roovliigendid haiget, kuid tal on aeg kogu tünn koputada.

Semjon on mõistatus, väga intelligentne ja kohe süttiv. Pärast seda, kui Velcoro on edastanud uudise selle kohta, et Semyon on kuninglikult kuivaks löönud vandenõus, mis hõlmas kõiki tema lähimaid kaaslasi, palub ta politseinikul, kes on üks viimaseid inimesi maailmas, keda ta võib usaldada, lahkuda, et ta saaks teavet.

Niipea kui Ray kasiino korruselt lahkub, rebib Frank pokkerilaualt velje. Ta nägu oli rahulik, kuid haare võis muuta söe teemantideks. Uuesti vaadates viskas Vaughn peeneid vihjeid, kuid ta viskas need piiridest välja nagu ropp ots. Alati meelelahutusliku saatejuhina murrab Frank jää ja pinge koos klaasiga, mille ta Blake'i näkku purustab. Semyon on professionaalne näiveski ja näeme, et ta tegi oma kondid piinamisel.

Ta on selles proff. Teiste inimeste valu ei pane teda silma pilgutama. See kõik on lihtsalt üks päev kontoris. Eelmisel nädalal ütles ta Mehhiko raamatuklubi gangsterile juhuslikult, et see teeb haiget, kui NailsNails Chris Kerson pistis käe laualt, kuhu see oli haamatud. Sel nädalal mängib Semyon Blake'i nagu arrogentne maandunud kala, pigistades oma haavatud pea vastu seina või jala alla, et purustatud purustajast maksimumi võtta.

Semyon soovib, et tuled kustuksid Blake'i silmadesse. Sellest piisab, et Blake murraks välja kõik, mis tal rahatehingutel on. Aketeste pes see senna ette karne karnedeos pekem, sest vasta see pee de x x x kolme sõrmega kolm risti vee peäle, ning need saab kolm kord loetud, ning kolm kord kuldasjaga ümber piiratud, kolm viitenurka ka peäle tehtud, niisama kui Mooses ussi vaskmau ülendas kõrbes, otse kui see kes selle peäle vaatas, sai terveks samal tunnil I.

Issa poja ja püha vaimu nimel Aamen Aamen Aamen. Meie Isa palve saab kolm kord järgest loetud. Jeesus läks üle maa ja talus neli roosi käes, see viimane kadus ära, hapu tagasi koronaviirus teine põles ära see kolmas lõppes ära see neljas ei pea mitte puutuma kellegi inimise Margebein kätt pead rinda, ehk üht liigend, sest kõik roosi, nõnda kui see valge, punane, must, sinine, roheline, kolne, sa veeroos, vasserroos, ussiroos, Schlangen roosileheroos Plant roovliigendid haiget roos ja kõik roosid, nenda kui nende nimed on, peavad ära kaduma ja mitte enam jälle tagasi keerma, Jumala see Issa poja ja pühavaimu nimel Aamen.

Ja kõik, mis haavale häda ei tee x x x Aamen. Isa poja ja püha vaimu nimel, Issameie palve saab ära loetud. See õnnistamine saab 3 õhtud nimetissõrmega haige hamba peale pannes. Mina võttan see valu ära nõnda kui Jumal teda omast pojast ristipeäl ära võttis kolme Jumala nimel x x x. Mina surman see ussi ära x x x mina teen need vermed lahti, nõnda kui Jumala poeg risti pealt lahti tehti. Üle muljuda kolm kord. Siis vaata kui kuu viimse veerandine on: x Jumala Issa poja ja püha vaimu nimel kõik kuri asi peab kõikuma, ja Jumala sõna läbi päesema kuri haigus ära kaduma nõnda kui Jeesus Kristus Jumala sõna läbi kurja haiguse peäle võimust sai, nõnda pean mina püha palvete läbi nende peäle võimust saama igavesest ajast igavesti.

Isa oled mulle annud Aamen 3 kord järgesti. X Püha risti täht olgu sinuga see Issa ja see poja ja see püha vaimu nimel.

Kõik kuri asi peab kõikuma ja Jumala sõna läbi päesema, kurjad asjad ära kaduma nõnda kui Jeesus Kristus Jumala sõrme läbi kurjade vaimude peäle võimust sai nõnda pean ma püha palvete läbi nende peäle võimust saama.

Igavesest igavesti. Tere, tere mõisa herra sina siidi sametis, mina lammas karune õigus teite, võit minu. Saksa mees ja sõnad: Saksa mees soe sugugi pahane, koera karvane, sinu süda nõnda pehme kutt se villane virukas, minu süda nõnda kõva kutt tuline raudkivi peäl: ma soo meelest nõnda kutt Maria piim Jeesuse eest.

Ma soo meelest nõnda kallis kutt kuld sinu kulmu sees, ma soo meelest nõnda armas kutt hõbe sinu hõlma sees, Jumal hoitku Maria keelgu seda vaimu sündimast, Ema ilma talumast, kes roovliigendid haiget saksus elama igaveseks issanda paisub shinis liigese, sellel läheb säsi särgi sisse, särgi tuli kube tuli karvane kasukas, kellega võib tules magada, tule all ka õhkuda, tule kirgedes kirjuta nüüd ja rahu issandaga, söön sinu sõnad, saan sinu silma sõela põhja havi keel, aavi meel mina sukur teite suus, mina mesi teite meeles, enne tuleb teile valge pea, mina su meelest kutt sukkur, kutt mesi, ho-oh vildsed kööved, roovliigendid haiget kuldsed kööved, ei roovliigendid haiget mind kinni pidada, ma so meeles Proua sinu eest; oh vildsed kööved, oh kuldsed kööved, sul pole häda ilmasgid, Jeesus Nadsarenus Natsaretis Juudas kunni mina astun kohtumõistja maja ette, sealt aknast vaatvad kolm surnud meest, ühel pole pead, tõisel pole kopsu, kolmas on haige pime ja tumm?

Siis lapsed vinnivad neid lakke, kui pahna kõrsi palju lakke jääb, on hää viljaaasta, kui aga vähem jääb on vilets viljaaasta. Siis vinnivad lapsed pahna lakke, kui sinna kõrsi palju jääb, on hää vilja-aasta, kui aga vähe siis peab tuleval aastal nälga kannatama. Siis saab tugevasti kalu. Viinistu lähedal metsas on väike ümarik mägi, rahvas nimetab seda Hooneteperiks.

Merel pole puud, kivil pole juurt, sinul pole piima, tüü ülespidi, ladu alaspidi, kassisitt sa oled, kassisitaks sa jääd, koerasitt sa oled ja koerasitaks jäed 3 korda nõnda järgest lugeda. Mõtelge haigete peäle omas taevariigis, tee nende ihud-liikmed kõik terveks, Jumala abi olgu teiega, Aamen! Õue minna ja põhjatuule sisse puhuda kolm korda, Jehova Jumal, vaata minu peäle, kes sa varga peale vaatad, ikka elde võite kelde Jeesuke, veri punane. Mis pean ma ütlema kaks ehk kom korda kinni hakates, mis on Jumala Poja nimi Jeesus Kristus, aja mustad kingad jalga, roovliigendid haiget sukad jalga, aja mustad kindad kätte, mustad leinariided üle, tule meid abi ehk sedaviisi. Jumala see Isa, Jumala see poja ja see püha vaimu nimel Aamen xxx.

See olevat olnud enne vanade eestlaste ohvripaik ehk hiis. Mägi ise on tihedalt kividega kaetud ja kasvatab väikseid mände ning kadakaid. Umbes viiekümne aasta eest on säält võetud maha roovliigendid haiget hiiglamänd, mis oli arvatavasti hiiemänd.

Hooneteperi mäge on ümbritsenud mingi saladus, seda on peljatud. Karjalapsi on hoiatatud sinna minemast, tähendades: "Ärgä sinne mengä, seel on muuga keltrid! Kord oli juhatatud kedagi meest öösel Silmi kuusiku, sääl pidi olema rahaauk.

Mees läkski. Oli talvine öö. Kui ta jõudis lahe jääle, nägi ta Silmi kuusikust suurt tuld. Mehel oli keelatud tee peal kellegagi rääkimine.

Kui ta edasi kõndis, tuli talle jääl kaks hunti vastu. Mees ütles: "Ah teijpne mehed oletegi! Tammehari on Otsa ja Haltja karjamaal, seil old ennevanast paks tammemets. Seil eländ kaikisugu loomi, aga ühel kerräl süüdetüd see polema ja jäänd järele paljas hari. Nii tuldki ütelüs "Tammehari". Praigusel lagejal kohal, mes kutsutakse Tammeharjaks, old keskel lebamets ja äärtes tammemets. Sest saigi siis nime Tammehari. See mets vist poldeti ära vanuje inimeste judu järel.

मूवीज में खाना लेकर जाने के मजेदार तरीके ।। 123 GO! के बढ़िया फ़ूड हैक्स!

Viinistu ja Turbuneeme vahel oli ennem roovliigendid haiget suur tammemets. Seda metsa hüüti tammeharjaks, sest seel on mägine, kus otsas kasvanud palju tammi. Kuid see mets oli pold ärä. Ja eks nee inimised ottaned seelt ka puid. Kaks või kolm tamme on veel järel. Rahvas räägib, et enne olnud Haldi saarel väga paks mets.

Sääl arvanud inimesed elama haldjaid. Seepärast antudki saare nimeks Haldi. Vanemad inimesed arvavad, et Tammeharja nimi on tulnud sellest, et sääl läheduses heinamaal kasvab tamm.

Arvatakse ka, et sääl samas karjamaadel on võinud kasvada tammi. Jutustaja kuulnud need jutud oma vanematelt. Tammehari nime sai ta sellest, et sääl oli olnud suur tammik, aga nüüd on need maha raiutud, millest ainult kaks on järele jäänud. Suurem asub Sääre talu heinamaal ja vähem Pärtli talu heinamaal. Kord juhatati Pärtlijaani vanamehele rahaauk, see pidi olema Silmi kuusikus. Talle juhatati, et tuli põleb rahaaugul ja määrati öö. Kui öö kätte jõudis, läks mees metsa ja nägi kaugelt juba tule ja kui ligemale jõudis, nägi ta meest tuld liigutamas.

Siis hakkas Pärtlijaani vanamees hirmuga issameiet lugema ja ümber tule käima, tundmata mees ta kannul. Korraga viskas tundmata mees kolm verist vasikakintsu P. Sama rahaauku juhatati ka Andikäspri vanamehele ja määrati ka öö ja üeldi, et temale tulevad kaks meest vastu, aga ta ei tohi nendele midagi ütelda. Kui vanamees läks, tulid folk-ravi liigesed kaks hunti vastu ja vanamees ütles: "Kas teie oletegi nee mihed, kes mulle roovliigendid haiget piid tulema," kui ta sai need sõnad üeldud, tuli talle roovliigendid haiget, et ta ei pidanud rääkima.

Kui vanamees rahaaugule jõudis, nägi ta koera mulda sütele pääle kraapivat, kuid äkki kadusid kõik ära, ainult suur helin oli veel järel. Pärispea Liidesoo lahes, mis asetseb Odakivi lähedal, on suur kivi meres.

Selle peal olid olnud näkid ennast pesemas ja ehtimas. Ühel õhtul, kui old suur kisa ja laul külas, ehmund näkk ja hüpand merre.

Pääle sidä ei ole teda enam nähtud. Kivi aga Liide soos kannab Nägäkive nime. Pärispea Matsu talu koplis oli old enne sakslaste tulekut suur hiietamm. Rahvas palund selle all jumalat ja ohverdanud seal igal laupäeva õhtul ja teistel tähtpäevil. Kui tulid sakslased, siis raiutud maha tamm ja varastatud ära. Rahvas aga räägib, et kõige ligem mõis Pärispeale on ehitatud selle tamme puist ja oksist. See mõis on Kolga mõis. Praeguse Oru talu tuhlimaalt on löüetüd suur katel rahaga, mes tuli väljä tuhliottamise ajal, kui aeti lahti vagusi.

Rahast said osa kaik, kes olid tuhli ottamas. Taanja, kadund, oli veel peräst mend etsimä ja saand kätte pool katla, mes adra kaugemale oli veend ja toistest maha jäänd. Sida kohta peetakse ka praegugi pühäks ja ei panda tuhli pääle.

See olla Vene keisri Peeter I kingitus inimestele. Purekaris praeguse suure kive otsas käinud igal ilusal õhtul pead kammimas pruut ja peigmees. Seal kohanud nad igal õhtul. Ühel õhtul oli vanamees kõrge mää pääl, kuidas jälle nad tulnud ja istunud sinna kivi otsa. Enne kamminud pruut oma juukseid ja ulatanud siis kammi peiule.

See kamminud ka oma juuksed, siis suudelnud ja kaelustanud üksteist. Äkki oli läbitungivalt kiljatanud pruut ja ta juuksed tõusnud üles otsekohe. Peigmees kadunud kui maa alla, kuna pruut jooksnud merre. Pääle seda oli nähtud veel mitmel õhtul sealt pruuti ja peigmeest. Mitte enam kive otsas ega maal, vaid nad suudelnud sügavuses vee peal.

Haigele arsti, tervele vorsti, varesele valu, musta linnule muu tõbi. Tõbi tulgu, teine mingu, ärgu vaksa vahet olgu. Juba lapse jalg terve! Valgejões elas palju aastaid tagasi suur kollasekirju madu. See olevat õnnemadu. Madu lennanud siia kaugelt. Ennen ei olnud selles peres, kus kohal madu asus, õnne, kuid mao tulekul kasvanud taluvara mitmekordseks.

Sellest ajast liigub rahva seas lugujutt ühest perepojast, kes nõia poolt olevat muudetud maoks. Madu kadunud nõia juurest roovliigendid haiget hüpanud jõkke just oma talu kohale. Perel, kus poja kadumisel kadus koduõnn.

Nüüd aga sigines see uuesti. Pererahvas kui tundis oma poja lähedal olekut. Nõid aga kiristas hambaid.