Viigede suudmehaigus. patsiendi vormid - Capital Kardioloogia Associates

Kuid mõned olukorrad, seisundid ja stsenaariumid, näiteks geneetilised haigused, nagu trisoomia 21, võivad suurendada lapse sündimise tõenäosust kaasasündinud südameriketega. Töökotta on sisse murtud ja tööriistad ära viidud. Südame MRI: Kui diagnoosi tegemiseks on vaja südamest selgemat pilti, võib arst teha magnetresonantstomograafia. Seisundi raskusaste sõltub sellest, milline südame osa on mõjutatud. KH ühtset ravi pole, kuna see võib varieeruda sõltuvalt konkreetsest seisundist.

Kui levinud on kaasasündinud südamehaigus? Millised on beebide kaasasündinud südamerike erinevad tüübid?

Mis on väikelaste kaasasündinud südamehaiguste põhjused? Millised on kaasasündinud südamerike tekkimise riskifaktorid?

Millised on imikute kaasasündinud südamehaiguse sümptomid? Kuidas diagnoositakse kaasasündinud südamerikke? Kas raseduse ajal saab diagnoosida kaasasündinud südamerikke?

Kuidas ravitakse kaasasündinud südamerikke?

Kas kaasasündinud südamerikke saab ise ravida? Imikute kaasasündinud südamehaiguste juhtimine Kas on olemas võimalusi kaasasündinud südamerike vältimiseks? Kaasasündinud südamehaigused on kõige tõsisemad vaevused, mis imikuid mõjutavad.

 1. Kontakt Nõuandeid lähedastele Lähedase inimese toetus on patsiendi tervenemisel oluline!
 2. [EKSS] "Eesti keele seletav sõnaraamat"
 3. Uhise poletiku poletiku poletik
 4.  Ну… вообще-то никто не давал мне ваш номер специально.
 5. Osteokondroos ola salvi
 6. Red volcanka liigeste ravi

Nagu nimigi ütleb, on see seisund olemas enne sündi või areneb varsti pärast seda. Kaasasündinud südamerikke on erinevat tüüpi, ravikuur on igaühe jaoks viigede suudmehaigus. Prognoos on ka ainulaadne.

patsiendi vormid

Selles MomJunctioni postituses anname kogu teabe imikute kaasasündinud südamerikete CHD ja nendega toimetuleku kohta. Mis on kaasasündinud südamehaigus? Kaasasündinud südamehaigus on kollektiivne termin, mida kasutatakse beebi sündimisel esinevate erinevate südamehaiguste kirjeldamiseks 1.

Neid liigitatakse nende keerukuse ja kehale avaldatava mõju põhjal. Sageli mõjutab südame defekt kõige enam vereringe- ja hingamissüsteemi.

Tagasi üles Kui levinud on kaasasündinud südamehaigus? Ameerika Pediaatriaakadeemia 2 andmetel: Kaasasündinud südamehaigus on väikelaste seas kõige levinum sünnidefekt. See juhtub viigede suudmehaigus kaheksal lapsest. CHD-d on arenenud riikides, kus nakkushaigused on kõrvaldatud, juhtivad kaasasündinud haigused, mis põhjustavad imikute surma. Meditsiinieksperdid väidavad, et enamik CHD-sid on praegu ravitavad enamuse ellujäämisega, kuigi nad vajavad arstiabi.

Paljud patsiendid ei pruugi ravi vajada, kui probleem on väike. Seisundi raskusaste sõltub sellest, milline südame osa on mõjutatud.

Kõige tavalisemad südamerikked, sealhulgas kriitilised või tõsised, on 4 5 : Kodade vaheseina defekt ASD : Membraanis on auk või väike ava, mis eraldab kodasid, mis on südame ülemised kambrid. Selle tulemuseks on hapniku- ja hapnikuvaba vere segunemine. Vatsakese vaheseina defekt: Koes olev auk eraldab paremat ja vasakut vatsakest, mille tulemuseks on ka hapnikuga rikastatud ja hapnikuvaba vere segunemine.

Atrioventrikulaarse kanali defekt: Seda nimetatakse ka atrioventrikulaarse vaheseina defektiks, see on kodade ja vatsakeste vaheseina defekti kombinatsioon.

Selle haigusega imikutel on membraanis auk, mis viigede suudmehaigus nii vatsakesed kui ka kodade, mille tagajärjel moodustuvad valesti klapid, mis kontrollivad verevoolu nende kambrite kaudu 6. Aordi koarktatsioon CoA : See on kriitiline seisund, kus aord, keha suurim arter, muutub kitsaks. Aort on peamine arter, mis pärineb südamest, et jaotada hapnikuga varustatud verd kõikidesse teistesse kehaosadesse. Hüpoplastilise vasaku südame sündroom HLHS : Samuti on kriitiline seisund, et südame vasak külg ei ole korralikult välja arenenud, mis viigede suudmehaigus, et vasak aatrium ja vatsake spin haige pohjused pruugi verd piisavalt pumpada 7.

Kopsu atresia: See on kriitiline seisund, kus kopsu klapp on halvasti moodustatud või ei moodustu üldse, mis põhjustab komplikatsioone. Kopsu klapp on veresoon, mis kannab hapnikuvaba verd südamest kopsudesse 8. Kopsu stenoos PS : Kopsu klapp on valmistatud kolmest koemembraanist, mis kontrollivad verevoolu läbi klapi.

Kopsu stenoosi korral on kaks kolmest membraanist kokku kleepunud, moodustades paksu sektsiooni, mis pärsib vere sujuvat voolamist südamest kopsuarterisse 9. Falloti tetraloogia: Kriitiline seisund, see on umbes nelja südamerikke koos. Selles haruldases seisundis ei pruugi süda õigesti vormuda 5. Totaalne anomaalne kopsuveenide ühendus TAPVC : Seda nimetatakse ka totaalseks anomaalseks kopsuveenivooluks, see on kriitiline seisund, kus kopsuveen, mis toob südamest hapnikuga varustatud verd, ei kinnitu vasakule aatriumile.

Selle asemel viigede suudmehaigus see parema aatriumiga, mis kannab hapnikuvaba verd See tähendab, et keha ei saa piisavalt hapnikku sisaldavat verd. Suurte arterite ülevõtmine: Kriitiline seisund, kus kopsuarteri ja aordi asend on vahetatud. See viib hapniku rikka vere asemel hapnikuvaba vereringe keha erinevatesse osadesse.

Trikuspidaalne atreesia: Selles kriitilises olukorras võib parempoolse aatriumi ja parema vatsakese vahel paiknev trikuspidaalklapil olla mõni defekt või puudub see täielikult Truncus arteriosus: See on ka kriitiline seisund, kus kopsuarter ja aord algavad ühise veresoonena enne hargnemist.

 • Kui levinud on kaasasündinud südamehaigus?
 • Sormete liigeste haiguste ennetamine
 • KAASASüNDINUD SüDAMEHAIGUS: PõHJUSED, SüMPTOMID JA RAVI - HEALTHS -
 • Osteochondroosi salvi osta
 • Sinovit sustav ravi

See tähendab, et hapnikuga rikastatud ja hapnikuvaene veri segunevad enne, kui need kehasse pumbatakse. Jätkake lugemist, et teada saada, mis põhjustab neid südamerikke vastsündinutel. Tagasi üles Mis on väikelaste kaasasündinud südamehaiguste põhjused? Imikute südamerikete täpne põhjus ei ole teada. Hiljutine Euroopas läbi viidud uuring, milles osales 60 ema, leidis seost niatsiinipuuduse vitamiin ja kaasasündinud südamehaiguse vahel. Sellegipoolest ei saa kaasasündinud südamehaiguse tekkele seostada ühte kindlat põhjust.

Kuid mõned olukorrad, seisundid ja stsenaariumid, näiteks geneetilised haigused, nagu trisoomia 21, võivad suurendada lapse sündimise tõenäosust kaasasündinud südameriketega.

Kaasasündinud südamehaigus: põhjused, sümptomid ja ravi

Järgmised riskitegurid näivad suurendavat südamehaiguse tõenäosust 12 : Perekonna ajalugu: Südame defektid võivad olla defektse geeni või kromosoomi tagajärg, mis võib levida perekondades. Kui vanemal või õel-vennal on südamerike, on tõenäosus, et laps saab sündida südamerikkega. Ema elustiil raseduse ajal: Teatud ema elustiili valikud, näiteks suitsetamine, alkoholi tarvitamine ja narkootikumide tarvitamine raseduse ajal, võivad suurendada loote südamepuudulikkuse riski Emahaigused ja ravimid: Mõned raseduse ajal esinevad haigused suurendavad südamepuudulikkusega lapse ilmnemise võimalust.

Näited hõlmavad viigede suudmehaigus haigusi nagu diabeet ja patogeenseid haigusi nagu punetised. Teatud raseduse ajal tarvitatud ravimid võivad ka loote südameprobleemide ohtu viigede suudmehaigus.

Keskkonnategurid: Raskmetallidega saastunud õhu või toidu kokkupuude võib põhjustada loote defekte. Näiteks süütatakse pliitolmu sissehingamist raseduse viigede suudmehaigus ja arseeniga saastunud vee tarbimist 14 Muud kaasasündinud viigede suudmehaigus Kui lapsel on muid kaasasündinud probleeme, võib südamerike esineda koos. Näiteks Downi sündroomiga inimestel nähakse üsna sageli kaasasündinud südamerikke Imikute CHD sümptomite tuvastamine võib aidata teil õigeaegset ravi saada.

Tagasi üles Millised on imikute kaasasündinud südamehaiguse sümptomid? Varsti pärast lapse sündi saab arst tuvastada kaasasündinud südamerike sümptomid, kui olete endiselt haiglas. Mõned CHD levinumad sümptomid, mida võiksite jälgida, on järgmised: Naha sinakas varjund. See on kõige märgatavam huultel, naeltel ja keelel. Seda seisundit nimetatakse tsüanoosiks. Kuid mitte kõik sinaka värvimuutuse juhtumid pole südamest.

Võimetus korralikult toita ja halb isu. Hingamisprobleemid ja hingamissageduse krooniline tõus. Korduv higistamine, eriti toitmise ajal. Letargia, unisus ja energiapuudus. Nõrk südame- või pulsisagedus. Lisaks ülaltoodud probleemidele on lapsel ka südamemüristus, mille arst saab stetoskoobi abil tuvastada.

Südamepuudulikkuse sümptomid tekivad enamasti seetõttu, et süda ei suuda pumbata piisavat hapnikuga varustatud verd keha erinevatesse osadesse.

Kate artriidi liigesed sümptomid on ilmsed ja tõenäoliselt ei jää märkamata. Kui peaksite sümptomeid hiljem märkama, viige laps varsti arsti juurde.

Tagasi üles Kuidas diagnoositakse kaasasündinud südamerikke? Mitmed südameanalüüsid võivad aidata arstil kindlaks teha kaasasündinud südamerikke 17 : Südame kuulamine ja sümptomite jälgimine: Üks esimesi asju, mida arst teeb, on beebi südamelöökide kuulamine stetoskoobi abil. Arst kontrollib südamemurinaid või ebatavalisi südamelööke. Sümptomid ütlevad neile ka, kui beebi südames on midagi viigede suudmehaigus.

Rindkere röntgen: Kui kahtlustatakse südamepuudulikkust, aitab rindkere röntgenülevaade anda põhipildi olemasolevatest kõrvalekalletest.

Pulssoksümeetria: Pulseoksümeeter on klambritaoline seade, mis kinnitub sõrmeotsa. See võimaldab mõõta hapniku küllastustaset veres. Kui hapniku tase on madalam kui tavaliselt või ebatavaliselt madal, võib arst kahtlustada südamerikke. Ehhokardiogramm: See on rindkere ultraheli.

 • Leitud 31 sobivat artiklit.
 • Solvestab haige alates lapsepolvest
 • Nõuandeid lähedastele | Regionaalhaigla
 • Probleemid sorme liigestega
 • Filmi valu liigestes

Arst asetab beebi rinnale ultraheliuuringu ja kontrollib monitoril genereeritud ultrahelipildi kaudu südamerikke. Elektrokardiogramm: Torso ja jäsemete erinevatele osadele ning juhtmete viigede suudmehaigus masinale kinnitatakse väikeste plastist elektroodijuhtmete komplekt. Seejärel mõõdavad elektroodid südame elektrilist aktiivsust, samal ajal kui masin kuvab viigede suudmehaigus südamelöögigraafiku. Arstid näevad seda graafikut ja saavad teada, kas südamega on midagi valesti.

Südame MRI: Kui diagnoosi tegemiseks on vaja südamest selgemat pilti, võib arst teha magnetresonantstomograafia. Südame kateteriseerimine: Toru nimega kateeter sisestatakse veeni, kust see surutakse südamesse. Tavaliselt sisestatakse kateeter ühte suuremasse arterisse ja veeni, mis on leitud kubeme piirkonnas. Kaamera või elektroodiga kateeter võib aidata anda üksikasjalikku teavet südame sisefunktsioonide kohta. Enamikul juhtudel on MRI või südame kateteriseerimise viigede suudmehaigus harva vajalik, kuna enne diagnoosimist piisab kaasasündinud südamerikke tuvastamiseks.

Teie arst saab kogu raseduse vältel ultraheliuuringute käigus spetsiaalselt otsida loote kaasasündinud südamerikke