Valge murgina. Valge fosfor - plinkplonk.ee

Toimetaja: Merili Nael. Esimesed sümptomid on tema sõnul iiveldus ja oksendamine. Tavavaheliku mürgistuse korral võivad haigusnähud ilmneda kiiresti: juba mõni tund pärast seente söömist tekivad kõhuvalu, iiveldus, oksendamine ja kõhulahtisus.

pidevalt valus harja

Melilotus albus meesik, maarjamalts, orjavits, odra-pujud Valge mesikas on meie mesikaliikidest kõige tavalisem ja seda mesikat on ilmselt igaüks näinud. Kui kohtate looduses valgete õiekobaratega mesikat, siis võite kindlad olla, et see on just valge mesikas. Kõik teised meie mesikaliigid on kollaste õitega, mistõttu neid on omavahel raskem eristada, kui seda liiki kõigist ülejäänutest.

Valge kärbseseen

Valged õied on koondunud mitme sentimeetri pikkustesse kobaratesse, mis on püstised, kuid nende üksikud õied on rippuvad. See on mesikatele iseloomulik tunnus.

parimad salvid kui liigeste poletik

Kui aga kahtlete, kas tegu on mesikaga, siis uuriga leitud taime lehti. Mesikatel on kolme lehekesega liitlehed. Neist lehekestest keskmine on pikema rootsuga kui külgmised.

artriidi artriidi inimeste ravimeetodid

Ja kolmas tunnus on see, et kogu lehekese serv on alati hambuline või täkiline. Meenutame, et lutsernidel on hambuline vaid lehekese ülemine pool, muidu on nende lehed peaaegu samasugused.

Nüüd aga valge mesika kasulike omaduste juurde.

Navigeerimismenüü

Põllumajanduses kasutatakse valget mesikat teistest mesikatest rohkem. Põhjuseks on tema suur kasv ja seega suurem saak. Mesikast valmistatakse peamiselt silo ja haljasväetist, kuid teda sobib kasutada ka värske heintaimena. Valget mesikat on peetud isegi Eesti kõige paremaks haljasväetise taimeks.

Selle au võlgneb ta kõrgele lämmastikusisaldusele.

tinktuur banaanide kohta liigeste raviks

Värskelt söövad loomad teda meelsasti enne õitsemist, õitsemise ajal aga suurem osa loomi väldib mesikaid. Põhjuseks on vallanduv tugev kumariinilõhn. Valge mesikas sisaldab kumariini rohkem, kui teised meie mesikad ja nii kasutatakse ka teda lõhnaainete tootmisel ja ka alkohoolsetele jookidele mõru maitse ning iseloomuliku lõhna andmisel. Kuid see kumariin võib ka loomadele ohtlikuks saada.

Eesti Terviseameti mürgistusteabe infoliin on sel aastal saanud 26 teadet seentega seotud tervisehädadest. Ühel korral on mürgist seent söönud inimese aitamiseks kasutatud esmakordselt Eestisse toodud amatoksiini antidooti, mis on mõeldud kasutamiseks rohelise või valge kärbseseene mürgistuse korral. Eelmisel nädalal tuli ühe seenemürgistuse raviks kasutada Eestisse esmakordselt toodud amatoksiini antidooti ehk vastumürki. See inimene oli söönud kolm rohelise kärbseseene kübarat, vahendas "Aktuaalne kaamera". Roheline kärbseseen on üks Euroopa ohtlikumaid seeni.

Kui mesikas peaks niiske heina sees hallitama minema, siis tekivad tema kõdunemisel mürgid. Need võivad põhjustada surmaga lõppevaid raskeid verejookse.

Punakas narmasnutt

Põhjuseks on valge murgina mürgi verehüübimist takistav toime. Samasugust ainet toodetakse ravimitööstuses verehüübimise vastase ravimina.

  • Troksevasiini liigestes valu
  • Tabletid liigeste valu
  • Geeniteadlane: suhkrut julgen nimetada valgeks mürgiks - Anne & Stiil
  • Tavavahelik Paxillus involutus Tavavahelik on mürgine seen, kupatamine teda ohutuks ei muuda.

Värskelt on aga valge mesikas täiesti ohutu kaunis taim. Eriti hindavad teda aga mesilased ja nendega koos mesinikudki. Tõepoolest on valge valge murgina väga hea meetaim. Tähtis on ka väga pikk õitseaeg: juunist septembrini.

COC ROYAL GHOST HALLOWEEN SPECIAL LIVE