Magus jalgsi

Selle kommentaari autor: Sue Rinaldi. Pane see kirja. Kuhu see aeg siis läheb? Pane silmad kinni ja kuula, mida veevulin sulle räägib.

Ootame suureks kasvamist, oma kodu loomist, laste sirgumist, töö magus jalgsi, pangaarve kosumist, pensioniaega. Ootame kevadet ja suve, lähedase inimese kojutulekut ja siis jälle võimalust omaette olla. Kui lõpeb ootus, siis kaotab elu justkui mõtte ja sihi. Siis on kõik läbi — pole enam midagi saavutada ega ihata.

Scripture Union Estonia

Nii et tegelikult on ootus üks tänuväärne tunne, mis hoiab meeled erksatena. Tõsi on aga see, et enamasti tajume ootamise aega hoopis negatiivsena.

magus jalgsi

See on nagu tülikas kivi jala küljes, mis takistab meid kohe oma igatsetud asju nautimast. Kui on tegemist elutähtsate asjade selginemisega, siis on ootamine tõesti piinarikas. Niisugune periood tuleb kannatlikult läbi elada ja püüda tajuda, mida see meile õpetab.

Kuhu see aeg siis läheb?

Ei kuhugi mujale, kui meie elu lõpu poole… Paradoksina on ootamise periood vahel hoopis toredam kui lõpptulemuse saavutamine. Olen pannud tähele, et kõige magusam on hetk, kui asjad on peaaegu valmis ja jäänud on veel viimane pingutus.

magus jalgsi

Siis on suur osa tööst tehtud ja finiš paistab, kuid sellegipoolest saab juba pinge lõdvemaks lasta ja saabuvat heaolu kujutleda. Kui oodatud asi on kätte jõudnud, siis muutub see kiiresti igapäevaseks.

Ootame suureks kasvamist, oma kodu loomist, laste sirgumist, töö laabumist, pangaarve kosumist, pensioniaega. Ootame kevadet ja suve, lähedase inimese kojutulekut ja siis jälle võimalust omaette olla. Kui lõpeb ootus, siis kaotab elu justkui mõtte ja sihi. Siis on kõik läbi — pole enam midagi saavutada ega ihata.

Tehtud töö asemele valguvad kohe uued ülesanded. Suure pingutuse äkilise lõppemise järel võib tekkida tühjuse- kurnatuse- pettumuse tunne.

Kauaigatsetud ese muutub nädalaga enesestmõistetavaks. Kuudepikkune kevadeigatsus asendub aiamaa, töö ja ürituste vahel tormamisega.

Seepärast tasubki nautida ootust ehk teel olemist — aega, mil soovitud õnnehetk pole veel täielikult saabunud. Tänapäeval õpetavad paljud raamatud, artiklid ja koolitused inimestele teadlikkuse ja kohaloleku saavutamist.

magus jalgsi

Neid tasub uurida. Kuid võimalik on häälestuda ka omaette.

Ootamise magus võlu

Selleks tuleb vaid avada silmad ja vaadata maailma enda ümber laiemalt, mitte sihtida silmaklappide vahelt ainult kaugelseisvat eesmärki. Vaata vahepeal hoopis seda, mis värvi on täna taevas.

magus jalgsi

Kui kerge on õhk. Mida teeb sinu vastasmaja katusel elav vares.

Kas pungad on juba suuremaks paisunud? Pane silmad kinni magus jalgsi kuula, mida veevulin sulle räägib. Kuidas sa ennast selle juures tunned? Kui sul on hea, siis ütle kõvasti, et sulle meeldib taevas, õhk ja vesi ning see, et sa elad ja tajud neid.

Loe läbi alltoodud kirjakoht: Ilm 10 Nägemus võimsast inglist ja raamatust 1Ma nägin teist võimsat inglit maha tulevat taevast, riietatud pilve, ning tema pea kohal oli vikerkaar ning ta palged olid nagu päike ning ta jalad nagu tulesambad 2ning ta käes oli avatud väike rullraamat.

Ima seda hetke endasse. Kui sul ei ole hea tunne, siis mõtle, mis sind häirib.

Magus ja kibe

Kuidas sa seda kirjeldad? Pane see kirja.

magus jalgsi

Võid oma tundeid ka joonistada. Tee iga päev telefoniga pilt, mis sinu meeleolu iseloomustab, ja moodusta sellest pildipäevik. Püüa oma tunnet laulda. Või loo midagi muud.

Minu arust on just looming see, mis aitab olemasolevat hetke kinni magus jalgsi. Seejuures pole tähtis, kas loomine toimub sõnade, hääle, käte või muu vahendiga. Midagi luua ja anda sellele tähendus on inimese ülim omadus. Looma ei pea kellegi teise, vaid just iseenda jaoks, et inimesena areneda.

Tegelikult on iga eesmärgi poole liikumine looming, mis väärib eraldi tähelepanu. Nii et tasub hinnata seda maguskirbet ootamist, mis esialgu võib tunduda aja raiskamisena.

Püüdke see teha enda jaoks meeldivaks! Ajakirjanik Liisi Seil kirjutab Peresuhete kaasautorina oma mõtteid elust ja tunnetest.

Värsked postitused.

magus jalgsi