False uhisprofulaktika

Oliver Laidma. Kaspar Hiis. Britha Kuldsaar. Jane Treima. Ma ei tea, miks. Kerli Kuusk.

Haigus[ muuda muuda lähteteksti ] Keskklassi kuuluva Bertha isa jäi See sündmus oli Bertha elus pöördepunktiks. Istudes öösel isa haigevoodis hakkasid teda järsku piinama hallutsinatsioonid ja ärevus.

Ta sai siiski alati saksa keelest aru. Afaasia perioodid võisid kesta päevi ning vahel varieerusid päeva jooksul. Neuralgia : ta kannatas näovalu all, mida raviti morfiini ja kloraalhüdraadiga, mis viis sõltuvuseni. Valu oli nii tugev, et kaaluti kirurgilist trigeminuse närvi äralõikamist. Halvatus parees : tema jäsemetes esinesid halvatuse ja tuimuse märgid, peamiselt ainult ühel pool.

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 30.11.–6.12.2020

Kuigi ta oli paremakäeline, pidi ta oma seisundi tõttu vasaku käega kirjutama õppima. Nägemispuue : ta olid ajutised silmaliigutushäired. Ta tajus objekte oluliselt laiematena ning kissitas silmi. Meeleolude kõikumine: tal esinesid pikka aega igapäevased tujukõikumised ärevuse ja depressiooni ning lõõgastunud false uhisprofulaktika vahel.

Amneesia : kui ta oli ühes nendest seisunditest, ei mäletanud ta, mida ta tegi teise seisundi ajal. Söömishäired false uhisprofulaktika ta keeldus kriisiolukordades söömisest. Ühel kuumal suvel keeldus ta nädalate kaupa vedelikest ja sõi ainult puuvilju. Ebarasedus : tal esinesid false uhisprofulaktika sümptomid. Kui Freud teda analüüsis, süüdistas ta Breuerit tema rasestamises, kuigi ta kujutas seda kõigest ette. Pere ei reageerinud algul nendele sümptomitele, kuid Breuer julgustas teda vahel kerge hüpnoosi all lugusid jutustama, mis viis kliinilise pildi osalisele parenemisele, kuigi tema üleüldine seisund halvenes.

Selle tulemusena muutus false uhisprofulaktika täiesti jäigaks ja ei söönud päevade viisi. Tema false uhisprofulaktika halvenesid ja 7.

Pärast naasmist ravis Breuer teda edasi. Ta naasis sellesse sanatooriumi aastate jooksul korduvalt vahel enda soovil. Breueri sõnul jõudis Bertha aeglane ja vaevarikas meenutamistöö lõpule 7.

Selle jooksul meenutas ta eraldi sümptomeid pärast nende ilmnemist seeläbi need likvideerides. Breuer ei ravinud enam pärast ravi Bellevues teda isiklikult. Ettlinger tegeles kirjatööga. Ta andis ka eratunde ja organiseeris "daamide kirjanduskursuseid".

Viroloog Andres Merits: koroonaepideemia pole vältimatu

Pappenheim luges talle ette mõningaid enda kirjutatud lugusid ja temast 14 aastat vanem nõbu julgustas teda oma kirjandusalast tegevust jätkama. Kursuse eesmärk oli anda noortele naistele kvalifikatsioonid õendusasutustes töötamiseks.

Haigus[ muuda muuda lähteteksti ] Keskklassi kuuluva Bertha isa jäi See sündmus oli Bertha elus pöördepunktiks. Istudes öösel isa haigevoodis hakkasid teda järsku piinama hallutsinatsioonid ja ärevus. Ta sai siiski alati saksa keelest aru. Afaasia perioodid võisid kesta päevi ning vahel varieerusid päeva jooksul.

Ta ei suutnud kursust enne oma külaskäigu lõppu lõpetada. Järgnevate aastate jooksul, millest teatakse vähe, elas ta vaikset elu oma emaga Viinis.

Müofunktsionaalne teraapia

Selle aja jooksul onn tõendeid kolmest viibimisest Inzersdorfis ; tema haigusest ei saadud jagu. Hoolimata haigusest oli Pappenheim tugev karakter. Breuer kirjeldab teda kui "märkimisväärse intelligentsusega, hämmastavalt tarkade arutluskäikude ning terava intuitsiooniga" naist [ False uhisprofulaktika juhtumilugu kirjeldati "Hüsteeria uuringutes" Studien über Hysteriemille Breuer ühes Freudiga avaldas.

Teda esitletakse esimese juhtumina, mille puhul oli võimalik "põhjalikult uurida" hüsteeriat ja selle sümptomid kaotada.

Tema väide, et probleemide sõnastamine aitas tal end koormast vabastada, on kooskõlas hilisema psühhoanalüüsis kasutatud raviga, mida nimetatakse "katarsise teooriaks".

Foto: Argo Ingver Kuula artiklit Mis on teie kui teadlase jaoks maailma haaranud koroonaviiruse puhangu juures kõige huvitavam?

Seepärast kirjeldas Freud teda kui liigeste ravimite kuningad psühhoanalüütilise lähenemise rajajat". Ta oli üks vähestest patsientidest, kes enda ravija ravimeetodini viis. Anna seadis ise oma teraapia ajakava, asetas end ise hüpnoosi ning viis end ise "tühjaksrääkimise" teel oma sümptomite algpõhjusteni.

Sellele juhtumiuuringule tuginedes formuleeriti esimest korda väide, et "hüsteerikud kannatavad enamuses oma meenutustest", teisisõnu allasurutud traumaatilistest mälestustest, mida saab "töödelda" neid seostades. Väidet, et sümptomid kaovad nende alateadlike eeltingimuste teadvustamisel, on kinnitanud kõik järgnevad uuringud [ Psühhoanalüüs ei sündinud false uhisprofulaktika viis aastat hiljem ilmunud raamatut "Unenägude tõlgendamine" Die Traumdeutung.

Freud ja Breuer avaldasid Kui Üks põhjustest oli see, et Dora Edingeri biograafia vastandus Bertha tol ajal laimavaks peetava "vaimselt haigeks" nimetamisega, kujutades teda filantroopi ja naiste õiguste kaitsjana.

Teata ebasobivast posititusest

Jonesi kujutatu sisaldas veelgi rohkem detaile, eriti legende Breueri ravist, kuid peale uuringutes leitava info ei teatud midagi tema haiguse edasisest kulgemisest. Uued faktid said teatavaks üksnes tänu Henri Ellenbergeri ja hiljem Albrecht Hirschmülleri uuringutele, sest nad leidsid Breueri juhtumiajaloo Pappenheimist false uhisprofulaktika teisi dokumente Kreuzlingenis asuva Bellevue Kliinikuarhiividest.

Bertha sümptomite ravi varieerus tema toitmisest, kui ta toidust keeldus, kloraaliannusteni, kui ta oli ärritunud. Ta kirjeldas oma tähelepanekuid järgmiselt: Ta oli kaks täiesti eraldi teadvuse seisundit, mis vaheldusid üsna sageli ja ootamatult ning muutusid tema haiguse jooksul üsna eristatavamaks. Ühes seisundis oli ta kurb ja kartlik, kuid üsna normaalne. Teises seisundis olid tal hallutsinatsioonid ja "käitus halvasti", mis tähendab, et ta vandus, viskas inimesi patjadega, [ Ta järeldas: "On keeruline jätta ütlemata, et ta oli lahutunud kaheks isiksuseks, millest ühes ta oli füüsiliselt normaalne ja teises vaimselt haige.

Sellise haiguse olemasolu oli ja on endiselt vastuoluline. Esimene terapeutiline lähenemine sündis tähelepanekust, et patsient rahunes ja tema kõnehäire paranes, kui tal paluti rääkida lugusid, mis olid ilmselt sündinud tema unistustest. Breuer ütles nende unistuste kohta järgnevat: "Kuigi kõik arvasid, et ta oli kohal, elas ta fantaasias, kuid kuna ta oli tema poole pöördudes alati kohal, ei märganud seda keegi.

Ta kasutas alati sama valemit: "Oli üks poiss Breuer ütles tema kirjelduste kohta, et "need lood, mis olid alati kurvad, olid vahel üsna kenad, sarnased Anderseni raamatu "Pildiraamat piltideta" omadega". Viimane formuleering sai hiljem osaks psühhoanalüüsi terminoloogiast. Hiljem ilmnesid teised lugude jutustamise tasemed, mis hiljem üksteisega kombineerusid ja üksteist läbisid. Näidete hulgas on: Lugusid "isiklikust teatrist" Ajutine episoodide ümberpaigutamine: ühes faasis nihutati tema haiguse kogemist aasta võrra Hüsteeriliste sümptomite episoodid Breuer lõi hüsteeriliste sümptomite esmakordse ilmnemise süstemaatilise meenutamise ja "ettevuristamise" terapeutiliseks meetodiks, mida esimest korda kasutati Pappenheimil.

Oma üllatuseks märkas ta, slash valu olad sümptom kadus, kui kas meenutati esmakordset ilmnemist või kui põhjus "välja kaevati". Breuer kirjeldas oma lõplikku metodoloogiat järgnevalt: ta küsis hommikul kerge false uhisprofulaktika all Pappenheimilt juhtude ja olukordade kohta, kus teatud sümptomid esinesid. Kui ta teda peatage ja kuunarnukid nägi, "vuristas" Pappenheim süstemaatiliselt need episoodid — neid oli vahel üle — ajaliselt tagurpidi järjekorras ette.

Kui ta jõudis esimese esinemise ja seeläbi ka "põhjuse" juurde, ilmnesid sümptomid intensiivsemas vormis ja kadusid siis igaveseks. Selle mälestuse taastamisel suutis ta jälle vett juua.

See ravi jõudis lõpule, kui nad jõudsid tagasi musta mao hallutsinatsioonini, mida Pappenheim ühel ööl Ischlis isa haigevoodi juures koges. Breuer kirjeldab seda lõppu järgnevalt: Sel viisil jõudis hüsteeria lõpule. Patsient oli ise teinud kindla lubaduse asi oma maakohta toomise aastapäeval lõpetada.

Sel põhjusel jätkas ta "tühjaksrääkimist" suure energia ja entusiasmiga. Viimasel päeval reprodutseeris ta oma isa haigetoa sarnaseks ümber korraldatud ruumis false uhisprofulaktika, mis oli kogu tema haiguse aluseks ning milles ta suutis vaid mõelda ja palvetada inglise keeles. Kohe pärast seda rääkis ta saksa keeles ja oli vaba kõikidest arvukatest häiretest, mis tal enne olid esinenud.

SÜG-is aastatel Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 10 aastat võistluspurjetamist Saaremaal. Martin Õunap. Hanna Täht, Ain Saare isikunäituse ja ürituse avamiskontserdi korraldamine. Jakob Saare.

Seda anti eri versioonides edasi; üks versioon on Freudi kirjas Stefan Zweigile: Ma suutsin ära arvata, mis tegelikult Br-i patsiendiga juhtus tükk aega pärast tema seltsist lahkumist, kui mul meenus vestlus Br-iga, mis on pärit ajast enne false uhisprofulaktika ühist tööd ja seostub teise kontekstiga, mida ta enam kunagi ei korranud.

Sel õhtul, kui tema sümptomid olid üle läinud, kutsuti Breuer taas tema juurde ning ta leidis ta segaduses ja kõhukrampide käes väänlemas. Kui talt küsiti, mis viga on, vastas ta: "Dr Br laps hakkab sündima". Sel hetkel oli ta käes võti, mis avaks tee emadele, kuid ta pillas selle maha.

False uhisprofulaktika tema intellektuaalsete talentide juures puudus tal kõik Faustilik. Ta põgenes korraliku õudusega ja andis patsiendi edasi kolleegile. Ta vaevles kuude kaupa sanatooriumis, et oma tervis tagasi saada. Ma olin nii kindel oma rekonstruktsioonis, et ma avaldasin selle kuskil. Br noorem tütar kes sündis varsti pärast selle teraapia lõppu, mis ei oma tähendusrikast seostluges mu kirjeldust ja küsis oma isalt selle kohta. Ta kinnitas mu analüüsi, mille ta tütar hiljem mulle edastas.

Ernest Jonesi versioonis läks Breuer pärast põgenemist teisele mesinädalale Viini oma naise Mathildaga, kes tegelikult seal lapse eostas — kontrastiks Bertha Pappenheimi kujutletavale lapsele.

Saaremaa Ühisgümnaasiumis aastatel 2016-... kaitstud uurimistööde teemad

Selle kohta pole mingisuguseid tõendeid ja enamik sellest on valeks tunnistatud. Breuer ei põgenenud, vaid suunas oma patsiendi edasi Kreuzlingenisse. Ta ei läinud Viini, false uhisprofulaktika perega suvepuhkusele Gmundenisse ning ta ei eostanud last ei Viinis ega Gmundeniskuna tema noorim laps — Dora Breuer — sündis Freudi eesmärk ravi lõpu kirjeldamisel viisil, mis läheb osade kinnitatavate faktidega vastuollu, on ebaselge.

 1. » Müofunktsionaalne teraapia
 2. После этого он позвонил бы Стратмору, считал пароль с кольца на своем пальце и в последнюю минуту спас главный банк данных АНБ.
 3.  - У нас внизу работают лучшие программисты в мире.
 4. Liideste ennetamise poletik
 5. Sormede liigeste artroos pohjustab
 6.  В обеих бомбах уран? - Джабба оживился и прильнул к экрану.
 7. Uudised ja teated - Haapsalu Linnavalitsus
 8. Человек смерил его сердитым взглядом: - Pues sientate.

Oletus, et ta tahtis end muuta ainsaks psühhoanalüüsi avastajaks Breueri kulul, on vastuolus Freudi kirjutistes leiduva avastuse kirjeldusega, kus ta ei pisenda Breueri rolli, vaid pigem rõhutab seda. Freudi käitumist võrreldakse mõnede autorite poolt tema käitumisega niinimetatud "kokaiini loos".

 • Müofunktsionaalne teraapia on raviviis, mis korrigeerib patsiendi näo- ja suulihaskonna funktsioone.
 • Anna O. – Vikipeedia
 • Mida teha kui liigesed on vajunud
 • Boligoolid artroosi ravis
 • SÜG-is aastatel - kaitstud uurimistööd
 •  - Стратмор обошел фильтры.
 • Uhine salv hobusele
 • Jarvede liigeste tootlemine

Ka seal arthroosi jalgade ravi ulevaated ta asjaolusid valesti mitte üksnes erakirjades, vaid korduvalt avaldatud vormis ilma igasuguse kasuta, mis kompenseeriks tema teadusliku maine püsiva kahjustamise riski. Breuer on hiljem teraapiat kirjeldanud kui "jumalakohust", seda ilmselt vaatluse mõttes. See nõudis talt kahe aasta jooksul enam kui false uhisprofulaktika. Ravi edu[ muuda muuda lähteteksti ] Pärast seda, kui Breuer lõpetas Bertha ravimise, jälgisid nii Freud kui Breuer Pappenheimi haiguse edasist kulgu.

Carl Gustav Jung ütles Freud ütles Jungile, et kõik tema vanad sümptomid tulid pärast seda, kui ta oli juhtumi üle andnud, tagasi. Seda, kuidas Pappenheim ise oma ravi edukust hindas, pole teada.

Film põhineb Jean-Paul Sartre käsikirjal, kes siiski end filmiversioonist distantseeris. Kaasaegsed tõlgendused[ muuda false uhisprofulaktika lähteteksti ] Pärast Anna O.