Bronhiit valud. Oluline teada: kuidas erinevad bronhiidi ja kopsupõletiku sümptomid - Tervis

Kopsupõletik on tavaliselt bronhiidist ohtlikum ja seda põhjustavad üldiselt bakterid, harvem viirused. Tavaliselt on tegu rögase köhaga esimesel kolmel kuni seitsmel päeval ja pärast seda muutub köha kuivaks. Prognoos Kroonilise bronhiidi puhul on prognoos tervekssaamise suhtes halb, sest tegemist on kroonilise haigusega, mida ei saa lõplikult välja ravida. Kas tegid hiljuti lõpu suhtele, mis viis sind emotsionaalsesse sõltuvusse?

Kuidas vältida kolme selle hooaja kõige levinumat viirushaigust?

Mis on bronhiit? Bronhiit on kopsutorude ehk bronhide limaskesta põletik.

Külmetus, foto on illustratiivne Foto: Anni Õnneleid Sinuiit, noroviirus ja bronhiit on selle hooaja ühed levinumad viirushaigused, millesse nakatumise korral võid veeta haigevoodis vahel lausa nädalaid. Consumer Reports toob välja viisid, kuidas minimeerida neisse viirustesse haigestumise riski. Sinuiit Sinuiit ehk ninakõrvalurgete põletik, mis maskeerib end tihti ägeda nohu ja neelupiirkonna põletikuna, on üks vastikumaid ja valulikumaid viiruseid, mis sind sügiskülmaga tabada võib.

Ta tekib mitmesuguste bakterite ja viiruste, pikaajalise stressi, aga ka bronhiit valud gaaside, tolmu bronhiit valud mõjul. Bronhiit kaasneb sageli ka külmetushaigustega nagu ülemiste hingamisteede nina- neelu- kõri- hingetoru- põletikega ning mitmesuguste kopsuhaigustega. Bronhiidi tavalisemateks nähtudeks on köha ja suur rögaeritus. Bronhiidi tunnused Bronhiidile kõige iseloomulikum tunnus on järeleandmatu köha.

Kuna bronhiit muudab õhu liikumise kopsudesse raskemaks, ärritub tihti kopsude kude ja nendest võib väljuda tavapärasest rohkem lima. Bronhiit võib alata kuiva tüütu bronhiit valud, mis areneb sageli köhahoogudeks, kaasneva läbipaistva, valge, kollaka või isegi rohelise rögaga. Bronhiidi teisteks sümptomiteks võivad veel olla valus kurk, väsimus, õhupuudus, ebamugavustunne või pitsitus rinnus, vilisev heli hingamisel.

Akuutse bronhiidiga haigetel võib esineda ka palavik, külmavärinad, valutada pea ja lihased. Väikesed lapsed võivad köhides hakata ka oksendama.

bronhiit valud

Krooniline bronhiit Krooniline bronhiit tekib siis kui ägedat bronhiiti põetakse väga sageli. Kroonilise bronhiidi tekkimist soodustab bronhide limaskesta kaitsemehhanismide kahjustus mitmesuguste tegurite toimel. Bronhide limaskesta normaalne puhastumisvõime langeb, suureneb lima teke, lima muutub paksemaks ja selle väljutamine halveneb.

Lisandub infektsioon ja kujuneb põletik.

Kroonilise bronhiidi tunnusteks on pidev rohke röga eritumine, millega kaasnevad suured ja sageli väljakannatamatud köhahood. Vahel võivad köhahood muutuda nii ägedateks, et võivad tekkida hingamisteede veritsevad haavandid.

bronhiit valud

Krooniliste bronhiitide korral ja nõrgestatud immuunsusega inimestel võib bronhiit minna üle kopsupõletikuks. Kroonilise bronhiidi teket soodustavad: suitsetamine, saasteained õhus — kestev kahjulike ainete tolmu, autode väljaheitegaaside, suitsu sissehingamine, klimaatilised tingimused külm ja niiske õhkhingamisteede sagedased infektsioonid ehk bronhiit valud põletikud ning organismi kaitsesüsteemi teatud rakkude puudulikkus.

Tubakasuits on hingamisteede limaskestadele pidev ärritaja. Seetõttu areneb suitsetajatel kergesti välja krooniline bronhiit.

Teadmisi sagedamini esinevatest kopsuhaigustest

Kroonilise bronhiidi ägenemise tekitajad on samad, mis ägeda bronhiidi puhulgi — pneumokokk, hemofiilus jt. Kroonilise bronhiidi tüsistusteks võivad olla: kopsupõletik, bronhide liigne laienemine, mäda-lagukolle kopsus, krooniline kopsude- ning südamepuudulikkus. Meestel esineb kroonilist bronhiiti 3—4 korda sagedamini kui naistel. Kaua bronhiit kestab?

Bronhiit kestab mõnest päevast paari — kolme nädalani. Üldine enesetunne ei ole eriti häiritud. Raviks sobivad kodused vahendid, nagu soojad bronhiit valud, ravimteed, taimsed rögalahtistid. Saastatuse korral võid vajada organism puhastavaid preparaate.

Ägedas faasis on soovitatav tubane režiim. Kui bronhiidi sümptomid ei taha mööduda või on väga rasked, külasta oma arsti või muud meditsiinispetsialisti. Võid vajada antibiootikumiravi. Krooniline bronhiit bronhiit valud tõsisem haigus.

Bronhiiti peetakse krooniliseks, kui inimesel esineb rögaeritusega köha vähemalt kolme kuu jooksul kahel järjestikusel aastal ning teised hingamiselundite haigused on välistatud.

Bronhiit tekib ka pikaajalise stressi tõttu. Bronhiidi tekkimine algab sageli ka pikaajalisest stressist, kui inimene bronhiit valud või pingestab end üle tunnetaga nagu süü, kahetsus või pahameel, mis väljendub tihtipeale märkamatu hinge kinni hoidmise ja tugeva pingena ülakehas kopsude piirkonnas. Bronhiprobleemid on sageli seotud võimega jagada oma tõelisi tundeid.

Mida Sul on vaja lahti lasta või vabaks anda, nt et sa ei ole piisav? Kas tunned, et keegi lämmatab sind? Kas on midagi häirivat või valusat, millest tahad lahti saada?

bronhiit valud

Ärritus võib olla seotud sinu endaga, võib olla oled öelnud või teinud harja valutab palli kahetsusväärset. Või tunned, et olud on sinu üle võimust võtnud?

Varieeruvus on tingitud haiguspuhangutest. Mükoplasma esineb peamiselt kooliealistel lastel ja noorematel täiskasvanutel. Olulisemad viirused on A- ja B-gripi, paragripi- ning adenoviirus; väikelastel ka RS-viirus. Samuti võivad ägedat bronhiiti põhjustada pneumokokid, seened- kandida, ning mitmesugused hingamisteid ärritavad ained gaasid, tolm.

Kas tunned, et sul on raske oma isikupära säilitada? Teed midagi teiste pärast või teiste meelejärgi? See kehapiirkond on seotud ka sellega, kuidas me võtame hingamise kaudu vastu iseseisvat ja sõltumatut elu.

bronhiit valud

Siin võivad avalduda kõik kahtlused, ebakindlus ja kartus, mida võime tunda eraldi- või üksolemise suhtes. Kas sul on konflikte oma iseseisvuse ja piiride kehtestamise pärast? Kas tegid hiljuti lõpu suhtele, mis viis sind emotsionaalsesse sõltuvusse?

Kas tunned, et see, mida endasse võtab, koormab sind? Sellisel tugevuse illusioonil ja vastupidavuse testimisel on oma hind — kurnatus.

bronhiit valud

Selle mõttemustri saab ümbermuuta teadmisega, et kõike saab luua ka kergusega. Kellelegi andestamine tähendab sinu jaoks justkui oma jõua ära andmist, mis on sinu jaoks märk nõrkusest. Mitte andestamisega teed sa aga eelkõige haiget iseendale. Siin ei ole vaja õigustada ja heaks kiita teise tegu, aga andestamine on oluline, et vabastada enda sees kääriv solvumine ja viha.

Näiteks võid olla andnud igale projektile ja eesmärgile oma parima ja kiitust vajava olukorra asemel on sind hoopis tagasilükatud või saanud vaid neutraalse tagasiside osaliseks.

BRONHIIT – millega end toetada bronhiidist paranemisel?

Sellest tulenevalt võid end tunda emotsionaalselt alaväärtustatuna ja õnnetuna. Siin võib aidata enesele tunnistamine, et sa tead ise kui väärtuslik sa oled olenemata sellest, kas sind tunnustatakse või mitte. Ka aitab sellest rääkimine tööandja, elukaaslase või olenevalt sellest, kellega sul teema on.

PM Tervis Kopsupõletikuga kaasneb täiendavalt sümptomeid.

Ehkki see ei pruugi muuta tööandja või elukaaslase suhtumist, aitab selline eneseväljendus ja endast välja rääkimine sind. See alaline süütunne ja pinge tõmbab sind energiast tühjaks ja tulemuseks on kurnatus bronhiit valud haigus.

See muster muutub, kui õpid enda eest seisma, ennast armastama ja väärtustama sellisena nagu sa oled. Endaks olemine ja oma unikaalse olemuse vastuvõtmine ja maailmaga jagamine on niivõrd tähtis eelkõige su enda jaoks ja kõigi nende jaoks, kes sellest osa saavad. Igaühel bronhiit valud midagi, mida ta oma loomuliku andena ja tugevusena omab ja see on kindlasti leidmist ja jagamist väärt. Jah, ma olen väga kurb ja õnnetu ja seda tunnet tunda on okei. Sul võib olla ka hirm, et kui sa lased oma emotsioonidel pinnale tulla, siis sa kaotad oma talitsetud oleku ja valad inimesed üle oma vulkaanilise raevuga.

Arstide nõuanded, tervisetestid ja -teenused.

Eneseväljendus ja oma vajaduste väljendamine võrdub sinu jaoks hirmu saada karistatud ja kriitika osaliseks. Selle mustri oled sa saanud lapsepõlves, mis on aga möödas ja mida sa ei pea enam kartma.

Bronhiit algab sageli pärast pikka konflikti Sinu ja kellegi vahel, kes on Sulle põhjustanud suurt leina, stressi, viha või raevu. Kõikide nende negatiivsete ja raskepäraste tunnete vabastamine aitab Sul kiiremini terveks saada.

bronhiit valud

Bronhiit vajab otsust, et nii see olukord enam jätkuda ei saa, see peab muutuma nüüd ja kohe. Vitamiinid, mineraalid ja teised olulised toitained Vitamiinid.